O materiálu

Látky

LátkyVýhradně kupuji 100% bavlněné látky od českých výrobců.

Po dvouletém vyhledávání, objednávání od různých dodavatelů a zkoušení jsem si vybrala dva dodavatele látek. Nejen, že látky jsou kvalitní, dodávka rychlá, ale mají pro mě také důležitou „přidanou hodnotu“. Tou přidanou hodnotou mám na mysli to, že za tím označením „dodavatel“ se skrývá sympatický a vstřícný člověk.

Vybírám pro Vás různé vzory a barvy s velkou pečlivostí. Z každé dodávky látek mám radost a několik minut se kochám, těším se na šití a přemýšlím, jaký střih bude dané látce slušet.

 

Arachné

ArachnéTuto textilii používám při šití chňapek. Mám osobně odzkoušeno, že opravdu dobře chrání před vysokou teplotou v kuchyni. A navíc velice dobře se s ní pracuje při šití chňapek. Přestože má vysokou gramáž, textilie je silnější, tak se snadno prošívá, drží tvar.

Dříve jsem používala termolín s ALU vrstvou. Ale špatně se mi s ním pracovalo. Chňapky s aranché jsou při používání měkoučké a ohebné. S termolínem s ALU vrstvou jsou takové tvrdé a špatně ohebné.

Popis výrobce:

Bavlněná netkaná textilie zpevněná dvouosnovním propletením s vysokou gramáží. Izoluje teplo, odolá teplotě do 240°C. Vhodná do podložek pod hrnce, na žehlicí prkna, dále pak do kabelek, tašek, prostírání, obalů na knihy, ledvinových pasů, patchworkových dek atd.

Gramáž : 300g/m2

Složení : 94 % bavlna , 6 % polyester

Český kvalitní výrobek

 

Nitě

NitěJiž poučena z dřívějších chyb a omylů používám k šití ze 100% bavlny výhradně nitě TRIANA

Popis výrobce:

Nit vyrobená klasickou technologií z česaných přízí z dlouhovlákenné bavlny, je zušlechtěna mercerováním, které dodává niti lesk, zvyšuje pevnost a snižuje srážlivost. Je opatřena lázňovou šicí doúpravou. Vhodná pro šití textilních materiálů ze 100% bavlny.

Zpět do obchodu